Sıkça Sorulan Sorular

Çeşitli nedenlerle iş hayatından uzaklaşmış olan kadınların sahip oldukları mesleki bilgileri katma değere dönüştürmek için bilişim teknolojilerini kullanarak eğitilmesi ve desteklenmesi Proje çerçevesinde geliştirilecek olan sistem ile kadınların eğitilmesi, bilinçlendirilmesi ve bilgi ve becerilerini katma değere dönüştürebilmelerine destek sağlanması hedeflenmektedir. Sistem e-ticaret, uzaktan eğitim ve sosyal medya gibi altyapıları sunarak bilişim teknolojileri aracılığı ile bu hedefe ulaşılmasını sağlayacaktır.
Kadınlarımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesine, sosyal statülerinin güçlendirilmesine, sosyal ve ticari yaşama aktif katılımını desteklemek ve fırsat eşitliği sağlamak, ülkemizin sosyal ve ekonomik eşitliğini sağlamak, işgücüne katılımının ve istihdamının artırılması katkıda bulunmaktır.
Proje, Ankara Bilişim Derneği Ankara Şubesi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Yıldız Şubesine üye kadınlar tarafından gerçekleştirilmiştir.
Projenin hedef kitlesi çeşitli nedenlerle(emeklilik, çocuk sahibi olma, evlilik vb.) iş hayatından uzaklaşmış olan meslek sahibi kadınlardır.
• Kadın olmak
• TC vatandaşı olmak
• Üniversite mezunu olmak
• Her hangi bir kurum ve kuruluşta çalışmıyor olmak
• Bilgiye dayalı beceri sermayesine sahip olmak
www.bgk.org.tr üzerinden Yeni Üye Girişi ile başvuru yapılacaktır.
Başvurular onaylandıktan sonra e-ticaret portali üzerinden hizmetlerini satabilmeleri için e-ogrenme portali üzerinden alınması zorunlu online eğitimlerin alınmış olması şartı vardır.
www.bgk.org.tr üzerinden başvuru yapılabilir. Detay süreci bilmiyorum. Yazılmalıdır.
Üyelik sözleşmesinin onaylanması ve üyelik formundaki ilgili bigilerin doldurulması gerekmektedir.
www.bgk.org.tr sitesinden üyelik sözleşmesine ulaşılabilir.
Vereceği hizmetin bedelini girişimci kadın belirleyecektir. Hizmetin bedeli seçilen birime göre (haftalık, seans başına, saatlik vb) belirlenecektir. Belirlenen hizmet bedeli üzerinden Türkiye Bilişim Derneği, belirli bir oranda hizmet bedeli kesintisi kesintisi yapacaktır. Örneğin 100 TL lik bir hizmet için, hizmet tamamlandığında, 10 TL yi Türkiye Bilişim Derneği alacaktır.
Proje ile ilgili tüm tanıtımlarını Bilişim Derneği üstelenecektir. Projeni tanıtımları yayın kuruluşları, etkinlikler, ilanlar, sosyal medya, kamu kurumlarının desteği vb kanallar kullanılarak yapılacaktır.
Her girişimci kadın sisteme kendisi adına üye olarak katılacaktır.
Sistem web tabanlı portal üzerinden çalışmaktadır. Bilgisayara kurulum gerekmemektedir. Herhangi bir tarayıcı üzerinden portal çalışmaktadır.