Thinker Teen Habitat Ürün Detayı

Thinker Teen Habitat
  • Hizmet Kodu: 875933e83076
  • Stok Durumu: Stokta var
  • Kargo Ücreti: Satıcıya ait
  • Kategori: Kişisel Gelişim Eğitimleri
Fiyat : 600,00 TL
Stok Adeti: 7 / Kargo: Satıcıya ait

•Thinker Teen 21. Yüzyıl çocuklarının ihtiyaçlarına göre hizmet veren alternatif bir eğitim kurumudur. Alanında uzmanlaşmış eğitimci, sanatçı, psikolog ve psikolojik danışmanların denetiminde oluşturulmuş özgün programlar sunar. Verilen sanatsal, bilimsel, teknolojik, sosyal ve bilişsel eğitimler ile çocuklarda düşünme becerilerini geliştirir.

•Thinker Teen; farkındalığı yüksek, zihinleri aktif, düşünebilen, düşündüğünü üretebilen çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim kurumudur.

•Yeni neslin hedeflerine ulaşabilmesi için derslerinde başarılı olabilmesi için, sosyal hayatında ve iç dünyasında mutluluğu bulabilmesi için hazırlanmış özel bir programdır.

Thinker Teen; öğrencilerine ihtiyaçları doğrultusunda düşünme becerileri kazandırmayı ve her eğitiminde üretimi hedefleyerek, özgüven, öngörü, algı ve farkındalık arttırmayı amaçlar.

•‘’Düşünceler duyguları, duygular davranışları yaratır’’ felsefesi ile çocuk, genç ve yetişkinler ile duygu ve düşüncelerini ifade ederek üretime dönüştürme üzerine atölye çalışmaları yapmaktadır.

Thinker Teen Habitat Eğitimi

•Patentli eğitimimiz,  5-8 yaş grubuna hitap eden, 21.YY becerilerini geliştiren disiplinler arası bir düşünme becerileri eğitimidir. Yaratıcı düşünme, Kritik ve analitik düşünme, Matematiksel ve Bilgi İşlemsel Düşünme ana düşünce şeklini birbirleri ile ilişkilendirerek üretime geçirme konusuna odaklanır. Eğitimler psikolog ve uzman eğitimci eşliğinde uygulanmaktadır. 

•Bir oyun modeli içerisinde Maslow'un İhtiyaçlar Hiyerarşisi'ni temel alan bir şekilde ihtiyaçlarını belirler ve aşama aşama bu gereksinimleri karşılayacak çözümleri kendileri üretirler. Habitat atölyemizde çocuklar, kendilerine birer hayvan seçer ve o hayvana ait bir yaşam alanı oluştururlar. 7 ay (28 hafta 56 saat) süren eğitimimizde çocuklar her hafta ihtiyaçlar üzerinden ilerleyerek kendi habitatlarını kurar. Empati, farkındalık ve öz güven kazanırlar.

•Thinker Teen Habitat; algoritma, kodlama,sanat, drama, müzik ve dans gibi birçok disiplinlerarası eğitimin kullanıldığı özgür ancak yaratılığı tetikleyecek sınırlı bir eğitim anlayışı hakimdir. 

Thinker Teen eğitimlerinde ilk olarak bireyin kendi ihtiyaçlarının farkında olması amaçlanır. Kendi ihtiyaçlarının farkında olan birey yaşadığı çağın ihtiyaçlarını da birlikte yaşadığı canlıların ihtiyaçlarını da daha iyi anlayacak ve hedeflerini ona göre belirleyecektir. Thinker Teen gruplarında düşünme becerisinden üretime giden uzun bir eğitim süreci hakimdir. Her öğrencinin gelişim süreci özenli bir çalışma ile takip edilip uzman psikologlar tarafından 8 haftada bir raporlanmakta ve ailelere sunulmaktadır.